Niedziela Miłosierdzia Bożego 19 IV 20202

Ogłoszenia duszpasterskie

(19 kwietnia 2020 r.)

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących.

  2. Dziś o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za tych, którzy walczą z epidemią. Bezpośrednio po Koronce zostanie odprawiona Msza św.

  3. Od jutra, zgodnie z nowymi wytycznymi, liczba osób uczestniczących w mszach świętych i nabożeństwach, uzależniona jest od powierzchni świątyń, w których na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15m2 powierzchni. Biorąc pod uwagę cały nasz obiekt, tj. kościół, kaplicę oraz korytarze, zakładamy że w sumie w naszym kościele może jednocześnie przebywać do 50 osób.

  4. Jednocześnie przypominamy, że wszyscy obecni w świątyni mają obowiązek zakrywania twarzy i nosa. Z tego nakazu zwolnieni są duchowni sprawujący obrzędy religijne.

  5. We wtorek drugi dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Na Mszę św. z  modlitwami nowennowymi, odczytaniem próśb i podziękowań zapraszamy na godz. 18.00. Oczywiście, procesji nie będzie.

  6. W środę, 22 kwietnia, nabożeństwo do św. Rity, w czasie którego zostaną odczytane prośby, podziękowania oraz modlitwy do Świętej zostanie odprawione o godz. 17.30.

  7. Jako wspólnota klasztoru Braci Mniejszych, w sposób szczególny pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach wspierali nas nie tylko swoimi modlitwami i pamięcią ale także wpłacali na nasze konto ofiary, jako wyraz troski o nasz byt i funkcjonowanie. Niech dobry Bóg wynagrodzi Waszą dbałośc o nas swoim błogosławieństwem i hojnie darzy potrzebnymi łaskami.

  8. Wszystkim Wiernym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana, w tym śp. Czesławę Kamińską, polecamy Bożemu Miłosierdziu.

0