Komunikat Ojca Proboszcza

25 marca 2020 r.

Wobec trwającej epidemii oraz wprowadzonymi przez rząd RP ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń (DO 5 OSÓB) informujemy wiernych, że nasz kościół wciąż pozostaje otwarty i sprawowana jest Najświętsza Ofiara oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

BARDZO PROSIMY jednak, aby w duchu odpowiedzialności za życie swoje oraz bliźnich a także w duchu posłuszeństwa Kościołowi, dostosować się do wszystkich wymogów i zaleceń. PROSIMY, aby w sprawowanych eucharystiach brały udział TYLKO OSOBY, KTÓRE ZAMÓWIŁY INTENCJE! Zamierzamy bardzo kategorycznie pilnować i przestrzegać obowiązujących przepisów wydanych przez rząd RP co do zgromadzeń!

Dyspensa Księdza Biskupa od obowiązku uczestniczenia w eucharystii niedzielnej i świątecznej obowiązuje do odwołania!

Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątki zostaje ODWOŁANA!

Od dnia 26 marca br. (do odwołania) pozostaje ZAMKNIĘTA KANCELARIA PARAFIALNA. W pilnych i ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny i indywidualne umówienie się z proboszczem lub wikarym parafii.

Sakrament pokuty do soboty 28 marca włącznie sprawujemy jak dotychczas, tzn. rano podczas wszystkich mszy świętych, a wieczorem pół godziny przed Mszą święta – zawsze z tym zastrzeżeniem, że w kościele nie może przebywać więcej jak 5 osób.

Zgodnie z zarządzeniem Ordynariusza Diecezji abp Adama Szala uroczystości pierwszych Komunii Świętych zostały odwołane aż do czasu powrotu dzieci do szkół. Nowy termin zostanie ustalony z rodzicami po tym czasie.

ODWIEDZINY CHORYCH zostają zawieszone! Komunia święta będzie zanoszona chorym tylko w formie WIATYKU (gdy istnieje niebezpieczeństwo śmierci).

Obchody TRIDUUM PASCHALNEGO, na dzień dzisiejszy, będziemy celebrować zgodnie z wytycznymi Księdza Arcybiskupa, o których będziemy informować na bieżąco.

Pracujemy nad tym, aby umożliwić wiernym uczestnictwo w liturgii Niedzieli Palmowej oraz Triduum Paschalnego przez Internet!

Wszystkich wiernych naszej Parafii, dobrodziejów i przyjaciół naszego kościoła i klasztoru obejmujemy codzienną modlitwą!

0

Dodaj komentarz