APEL w sprawie śp. o. Filipa MACA OFM

Drodzy parafianie i mieszkańcy Jarosławia,
nasz współbrat, o. Nikodem Gdyk (także jarosławianin) przygotowuje publikację dotyczącą życia i działalności duszpasterskiej o. Filipa Adama Maca – misjonarza w Togo i Wybrzeżu Kości Słoniowej, który zmarł w Abidjanie 4 września 2003 r. Urodzony w 1962 r. uczęszczał w latach 1969-1977 do Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarosławiu; tu też zdawał maturę.
Swoje życie poświecił Bogu i misjom, które ukochał aż do końca swojego krótkiego życia (41 lat). Spoczął obok swojego ojca na Starym Cmentarzu w Jarosławiu 15 września 2003 r.
Zwracamy się do Was z prośbą o udostępnienie wszelkich możliwych materiałów związanych z osobą śp. Adama Maca (o. Filipa). Może ktoś z Was posiada jakieś fotografie, np. szkolne, na których jest Adam Mac, późniejszy o. Filip; może jakieś listy, notatki, wspomnienia.
Będziemy bardzo wdzięczni jeśli zechcecie się nimi z nami podzielić i ubogacić powstającą publikację na jego temat. Oczywiście służymy pomocą w ewentualnej digitalizacji tych pamiątek i wspomnień. Już dziś serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w imieniu własnym oraz o. Nikodema.

0